ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ДНІПРЯНСЬКОГО ТА РАЙСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКИХ ОКРУГІВ НОВОКАХОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!!!

Шановні мешканці населених пунктів Дніпрянського старостинського округу: смт.Дніпряни, с.Корсунка, с.Нові Лагері, с.Піщане та Райського старостинського округу: с-ще Райське, с-ще Тополівка, с.Обривка, с.Маслівка!

Комунальне підприємство «НК Екосервіс» звертає увагу сільських мешканців щодо  своєчасного розрахунку   за фактично  отримані послуги по вивозу твердих побутових відходів та необхідність  в подальшому не допускати накопичення боргів. Поводження з побутовими відходами в Україні здійснюється відповідно до державних норм і стандартів. Ці правила закріплені у законах України «Про житлово-комунальні послуги», «Про відходи» та «Про місцеве самоврядування в Україні». Механізм надання громадянам послуг з поводження з побутовими відходами у містах, селищах і селах визначено Правилами надання послуг з поводження з побутовими відходами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070 (зі змінами).

Відповідно до статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» послуги з поводження з побутовими відходами є комунальними послугами, які, у свою чергу, належать до житлово-комунальних послуг. До джерел утворення побутових відходів належать об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житловий будинок, підприємство, установа, організація, земельна ділянка). Кількісні та якісні характеристики побутових відходів не є постійними та залежать від джерел їх утворення. 

            Оскільки КП «НК Екосервіс» визначено Виконавцем послуги з поводження з побутовими відходами на території Дніпрянського та Райського старостинських округів, то ми надаємо наші послуги всім без виключення мешканцям населених пунктів цих двох округів. Таким чином, незалежно від того в якому обсязі мешканець утворює побутові відходи, йому нараховується плата за такі послуги, виходячи із державних норм, а саме: з врахування на одного мешканця 0,249 м3 в місяць побутових відходів (у разі якщо будинки отоплюються твердим паливом) та 0,138 м3 в місяць (у разі якщо будинки отоплюються за допомоги інших енергоносіїв). Це дуже усереднений показник, адже фактично всім зрозуміло, що кожен мешканець накопичує значно більшу кількість сміття, що утворюється в результаті їх життєдіяльності. Нарахування здійснюється відповідно до наявних даних у КП «НК Екосервіс» щодо кількості мешканців на кожному подвірʼї. В нашому побуті багато скляної та пластикової тари, паперу, ремонтного сміття, непрацюючих приладів, старих речей та харчових відходів. Якщо в сільській місцевості з органічними відходами ще можливо щось зробити (наприклад використовувати для корму свійських тварин або для утворення компосту), то  неправильне подовження з іншими відходами вже регламентується екологічним законодавством. Спалювати та закопувати сміття небезпечно для здоровʼя  як самих «виробників» сміття так і для їх оточуючих.

            Відтепер, при виникненні певної заборгованості,  надавач послуги  — комунальне підприємство, буде вимушене стягувати цю заборгованість у судовому порядку, з усіма відповідними для боржника наслідками. Звертаємо увагу, що боржнику, перш ніж оскаржити  заборгованість, потрібно буде у суді довести, що його життєдіяльність унеможливлює утворення відходів і що ціла низка Законів України щодо відходів стосується всіх громадян України, крім нього.

            Відділ з договірної роботи та абонентський відділ підприємства  ведуть постійну та активну роботу з мешканцями нашої громади. Зокрема, за бажанням мешканців, укладаються договори по наданню послуг, здійснюються уточнення нарахувань (у разі якщо фактично за адресою проживає інша кількість осіб), проводяться усні бесіди з боржниками, надсилаються попередження про заборгованість. Стан розрахунків по кожному абоненту можна перевірити в Кабінеті споживача на сайті комунального підприємства за посиланням http://nkekoservis.ks.ua/ або  за телефоном (05549) 4-25-27, працівники всіх вислухають та нададуть кваліфіковану консультацію. Звертаємо Вашу увагу, що вирішення питання заборгованості включає також можливість реструктуризації боргу або перерахунку вже нарахованої заборгованості у разі, якщо Споживач доведе безпідставність нарахування.

            Шановні мешканці! Вчасно і повністю сплачуйте за послуги з поводження з побутовими відходами. Щомісячні суми сплати дозволять ефективно працювати в сільській місцевості та допоможуть  виконавцю послуг зробити чистіше та охайніше наші чудові села. Місцезнаходження КП «НК Екосервіс» :74900, Херсонська обл.,м.Нова Каховка, вул.Дружби, 43

тел. (05549) 4-55-80, (05549)4-54-95