Ось і літо пройшло! Як працював міський пляж

В цьому році літо трохи затрималось й червень був досить прохолодним, але вже наприкінці першого літнього місяця прийшла справжня спека, яка тривала фактично до кінця серпня.  Пляж — це прибережна зона спеціально передбачена для купання. Єдиний офіційний міський пляж, що є в нашому місті, знаходиться на балансі Комунального підприємства «НК Екосервіс» працював все літо з 01 червня по 31 серпня та облаштовувався по всім вимогам діючого законодавства. Він розташований в центрі нашого міста на берегу нашого мальовничого Дніпра-Славутича в парковій зоні, серед чарівної зелені дерев, в районі Літнього кінотеатру має площу 7000 кв.м. Кожного року, перед початком пляжного сезону, який триває три літні місяці, здійснюється обстеження річкового дна, обовʼязково на початку та декілька разів вздовж літа беруться проби води для визначення її бактеріологічного стану  — для безпеки відпочиваючих. Наприкінці весни підприємство завезло достатню кількість піску на берег, оновило всі роздягальні й збільшило їх кількість й вони стали більш зручними та гарними: різнокольорові з бетонною основою. Тепер їх стало пʼять. Також всі літні «грибки» та лавки, а також питний «фонтанчик» пофарбували та привели до ладу. Почистили прилеглі джерела, які, нажаль були засмічені не лиши природнім сміттям, але звичайним штучним й авторським людським. Для зручності відпочивальників встановили додатково до існуючих урн  три великі сміттєві контейнери та два мобільні біотуалети. Нажаль, питання громадських туалетів, в місті вцілому й, зокрема в парковій зоні, дуже гостро стоїть в нашому рідному місті, але сподіваємось, що міська влада до наступного сезону зможе хоча б частково вирішити це непросте питання.

Також на пляжі побудовано рятувально-медичний пункт, в якому щоденно позмінно з 8 ранку й до 8 вечора працювали медична сестра й два рятувальники. Всього підприємство задіяло сезонно сім працівників: дві медичні сестри, чотири рятувальника та спортивного організатора.  Рятувальники мали все необхідне для допомоги на воді: човен, рятувальні кола та жилети, бінокль й мегафон. Для медичної допомоги підприємство закупило мінімальний обсяг ліків, які могли знадобитися для надання першої допомоги: протиалергійні, антисептики, для зниження тиску, проти опіків та інші необхідне в будь-якому випадку. В будівлі є кушетка для постраждалих та холодильник для зберігання ліків, який, до речі, в цьому році оновили на сучасний (замість старенького радянського).  Як показала практика, наявність таких працівників дійсно необхідна при скупченні відпочиваючих, адже ситуації траплялись різні, й багато разів рятувальники допомагали й рятували людей. Доречи, відпочивальники інколи вели себе безвідповідально: відвідували пляж з протипоказанням перебування на сонці, нетверезі, запливали далеко, не розраховуючи на власні сили, й взагалі деякі особи здійснювали безвідповідальні вчинки, але допомагали всім й максимально швидко.

Поряд з пунктом облаштували волейбольну площадку, якою опікується зацікавлена людина, тому що в нашому місті багато спортивних та активних людей, зокрема молоді, які на відпочинку хочуть не лише загоряти й купатися, але й займатися спортом та рухатися. Оскільки річну воду поряд з пляжем підпитують наші славні джерела , то цього року наш міський пляж брав участь у екологічному проекті «Блакитний прапор», але результати будуть визначені лише наступного року.  «Блакитний прапор» — міжнародна нагорода, що щорічно вручається з 1987 року пляжам та причалам, вода в яких відповідає високим стандартам якості та придатна для безпечного купання. Батьківщиною цієї нагороди вважається Франція, де перше нагородження відбулось в 1985 році. Вважаємо, що у нашого пляжу «міста тисячі джерел» є всі шанси отримати таку нагороду.

Наприкінці серпня КП «НК Екосервіс» подало до міської ради заяву щодо оформлення земельної ділянки під пляжем, як обʼєкта права, для придбання статусу необхідного для будь-якого комунального майна.

Тож підприємство дійсно турбується про безпечний відпочинок мешканців й наш місцевий пляж є прикрасою та приваблює містян і гостей міста. Ось і літо пройшло!  Пляж тепер відпочиває… До наступного сезону.

Добавить комментарий