Проблеми вандалізму в нашому місті

 

Останнім часом по місту все більше виникає ситуацій, які, нажаль, характеризують наше теперішнє суспільство не з найкращого боку. Вандалізм — зловмисне руйнування або пошкодження культурно-історичних пам’ятників, інших матеріальних і культурних цінностей, приватних або суспільних об’єктів майна. Саме зазначений іншомовний термін характеризує проступки деяких мешканців та гостей нашого міста.  Елементи благоустрою є невідʼємною частиною середовища проживання будь-якого населеного пункту, вони прикрашають та поліпшують вулиці та рекреаційні зони. В місті Нова Каховка балансоутримувачем обʼєктів благоустрою є комунальне підприємство «НК Екосервіс», воно слідкує за їх станом, зовнішнім виглядом та йому ж доводиться його відновлювати та ремонтувати.

Складна ситуація виникла із міським вуличним освітленням, яке утримує комунальне підприємство: оновлює, ремонтує та реконструює. Освітлення міста це перш за все безпека його мешканців: пішоходів та водіїв. Затемнені вулиці впливають на ріст злочинності, роблять територію населеного пункту непривабливою та несучасною. Останнім часом спостерігається невтішна тенденція: умисне псування вуличних ліхтарів. Вони розбити, розтрощені та навіть … прострілені із зброї. Вже не одна світлоточка пошкоджена саме таким чином. Хто й навіщо це робить? Питання риторичне. Зіпсовані ліхтарі, нажаль, не піддаються відновленню й потребують заміни. Коштів для закупівлі електричного світлового обладнання у таких обсягах у підприємства просто немає. Якщо така тенденція буде зберігатися, то дуже скоро наше місто у вечірній час просто зануриться у суцільну «середньовічну» темряву.

Часто молоді люди (студенти або школярі) від надлишку юнацької енергії  починають «шукати пригоди» й не можуть вигадати нічого кращого, ніж руйнувати все, що попадається на їх очі. Проблеми виховання молоді виходять зараз на перший план сучасного суспільства. Нажаль, молодь сама іноді взагалі не може пояснити підстави та причини такої власної агресивної поведінки. Вона розуміє, що покарання або взагалі не буде, або буде мінімальним. Після всього зазначеного напрошується висновок, що окремі мешканці не поважають не лише оточуючих та владу міста, але й власну особистість, адже такі негативні дії принижують їх людську гідність та руйнують самодостатність, опускаючи таких людей до рівня тварин. Свою унікальність необхідно доводити благими діями, а не руйнуванням та деструкцією. Можливо методи виховання сучасних дітей та молоді потрібно переглянути та проводити профілактичні бесіди ще на рівні молодших школярів. А поки залишається лише спостерігати за наявним вандалізмом рахувати збитки місцевого бюджету та блансоутримувача. Шановні мешканці нашого міста та його гості, давайте більш поважніше ставитися до оточуючого середовища та поважати себе та інших! Будь-ласка не проходьте повз, якщо побачите подібні вчинки: викликайте поліцію або комунальну муніципальну охорону.

КП «НК Екосервіс»