Проблеми виховання в нашому місті

Останнім часом по місту все більше виникає ситуацій, які, нажаль, характеризують наше теперішнє суспільство не з найкращого боку. Змушує замислитись ситуація, коли громадяни, в більшості своїй умисно, ламають та псують майно громади. Елементи благоустрою є невідʼємною частиною середовища проживання будь-якого населеного пункту, вони прикрашають та поліпшують вулиці та рекреаційні зони. В місті Нова Каховка балансоутримувачем обʼєктів благоустрою є комунальне підприємство «НК Екосервіс», воно слідкує за їх станом, зовнішнім виглядом та йому ж доводиться його відновлювати та ремонтувати.

Із року в рік працівникам доводиться спостерігати за поломаними та зруйнованими елементами паркану, які є частиною історичної спадщини. Зазвичай молоді люди (студенти або школярі), що від надлишку юнацької енергії  починають «шукати пригоди» й не можуть вигадати нічого кращого, ніж руйнувати все, що попадається на їх очі. Таким чином, руйнуються аутентичні декоративні прикраси на парканах по проспекту Дніпровському, розбиваються ліхтарі в Парку Слави, перевертаються урни та сміттєві контейнери, мобільні туалети біля міського пляжу. Проблеми виховання молоді виходять зараз на перший план сучасного суспільства. Нажаль, молодь сама іноді взагалі не може пояснити підстави та причини такої власної агресивної поведінки. Вона розуміє, що покарання або взагалі не буде, або буде мінімальним. Ще однією проблемою сучасності є відсутність культури водіїв автомобілів чи взагалі повна безграмотність та незнання правил дорожнього руху, що приводить до часом небезпечних дорожньо-транспортних пригод та суттєвих збитків й для водіїв, й для майна, що зруйноване внаслідок таких пригод. Протягом декількох місяців було зруйновано декілька опор вуличного освітлення та порушено їх електропостачання, збито декілька квітників по вул. Першотравнева внаслідок помилок водіїв.

Після всього зазначеного напрошується висновок, що окремі мешканці не поважають не лише оточуючих та владу міста, але й власну особистість, адже такі негативні дії принижують їх людську гідність та руйнують самодостатність, опускаючи таких людей до рівня тварин. Свою унікальність необхідно доводити благими діями, а не руйнуванням та деструкцією. Можливо методи виховання сучасних дітей та молоді потрібно переглянути та проводити профілактичні бесіди ще на рівні молодших школярів, а при видачі водійських прав вводити більш сурові вимоги для майбутніх учасників дорожнього руху. А поки залишається лише спостерігати за зруйнованим парканом, зваленими ліхтарями, знесеними квітниками та рахувати збитки місцевого бюджету та блансоутримувача. Шановні мешканці нашого міста та його гості, давайте більш поважніше ставитися до оточуючого середовища та поважати себе та інших!

КП «НК Екосервіс»